Untitled Page

רכישות ומיזוגים

מיזוגים ורכישות(M&A)  הינם תהליכים מורכבים ועדינים בעלי אפיון מיוחד בענף סוכני הביטוח.
קבוצת גשר נחשבת כיום למובילת התחום הודות למספר גורמים מרכזיים הכוללים את הידע והניסיון בכל שלבי התהליך, החל מאיתור סוכני הביטוח, ליווי תהליך קבלת ההחלטות, בניית תוכניות מותאמות סוכן, קביעת ממדי ההתאמה, דגש על הצד הכלכלי, ועד למתווה העסקה והאספקטים הארגונים בין צדדיה.
קבוצת גשר מלווה את העסקה באופן צמוד, תומך ויצירתי, החל משלב הייזום והרעיון הראשוני, דרך הבנה מעמיקה של הלבטים והסיכונים של צדדי העסקה, ועד לסיומה המוצלח. הניסיון שלנו מאפשר לגשר על אתגרים במהלך העסקה, כמו העובדה שעבור הצד  המוכר מדובר בעסקה ראשונה ולא מוכרת, או ביכולת לייצר נתיב חלק ומהיר לקליטת והטמעת תיק הביטוח עבור הצד הרוכש. מומחיותה של קבוצת גשר בבניית גשרים עסקיים אלו מאפשרת לשני הצדדים הבנה מעמיקה של כל היבטי העסקה, מתוך מטרה לייצר ערך עסקי משותף וברור לשני הצדדים.

עסקאות רבות מסוג זה, שנעשו על ידינו בשנים האחרונות, מוכיחות כי מיזוג בין סוכני ביטוח הינה פעולה לגיטימית וחיובית להתפתחות סוכני הביטוח! זהו הביטוי האולטימטיבי ליכולת ליצור "צמיחה חיצונית", להבדיל מצמיחה פנימית, הנובעת בעיקר מהתייעלות תהליכים בסוכנות הביטוח.

עם זאת, בכדי להבטיח את הצלחתו של המיזוג, ולאפשר ליישות הממוזגת החדשה לפעול כמכונה משומנת הכוללת מכירות חלקות, ארגון מתפקד והבנה מלאה של כל עובד לגבי הגדרת תפקידו במערכת, יש לבצע סדרת פעולות מדויקות והכרחיות. כאן באה לידי ביטוי מומחיותה וניסיונה של קבוצת גשר ויכולתה לבצע את פעולות ההכנה המתאימות למניעת תקלות ובעיות מיותרות.

מומחיותה של קבוצת גשר נובעת מתוך ניסיונה הרב בתחום זה. לאורך השנים, למדנו להקשיב ולהבין את צרכי הסוכנים ולבטיהם וללוותם בלוחות הזמנים המתאימים להם מגיבוש הרעיון ועד קבלת ההחלטה. תהליך זה הינו  אחד  הפרקים החשובים והמשמעותיים ביותר לסוכן הביטוח המוכר את תיק הביטוח. במסגרתו עובר הסוכן את כל שלבי ההבשלה של הרעיון, תוך יכולת לקבל מענה לכל שאלה, היסוס או תהייה בפניהם הוא ניצב, עד ליצירת פיתרון ההולם את החלום והחזון האישי שלו.

בין הכלים המאפשרים לנו לבצע את התהליך בצורה חלקה מצויה המומחיות ליצירת תאום ציפיות רחב ככל האפשר בהסכם כתוב ומובן. בכך מתאפשרת הסרה של מחלוקות רבות ועמידה מול נושאים פתוחים שלא סוכמו היטב בשלבי העסקה המוקדמים. קבוצת גשר רואה בגישה זו ערובה להצלחת  העסקה.

קבוצת גשר מהווה כיום ראש חץ בידע, בניסיון וביכולת מימוש העסקאות בין סוכני הביטוח. הניסיון של קבוצת גשר בתפירת פיתרונות לעסקאות מיזוגים ורכישות מאפשר התאמה מרבית בין סוכן ביטוח מוכר לבין סוכן ביטוח קונה.

קבוצת גשר מאמינה כי תחום המיזוגים והרכישות בענף סוכני הביטוח הינו הדרך המהירה והנכונה לגדילתו של סוכן הביטוח, בד בבד עם מציאת פתרונות מתאימים לצרכיו של הסוכן המוכר.
 
סרטון ההרצאה - מיזוגים ורכישות חלק א

סרטון ההרצאה - מיזוגים ורכישות חלק ב
 

סוכן עוגן

קבוצת גשר פועלת באמצעות מנהלי פיתוח עסקי באיתור וגיוס סוכני ביטוח מתאימים, המאמינים בתפיסת עולמה בנוגע למיזוגים ורכישות. ניסיונה של קבוצת גשר מלמד על קורלציה גבוהה בין היכרות מעמיקה ורבת רבדים עם סוכן הביטוח, לבין ההתאמה וההצלחה בתחום המיזוגים והרכישות.
 
החשיפה ההדדית בין סוכן העוגן לקבוצת גשר הינה מרקם בעל יכולות מובנות ומוכרות, המעניקות יתרון יחסי לסוכן הביטוח בהתאמתו למימוש עסקה בתחום המיזוגים והרכישות. להכרות הדדית זו חשיבות עצומה בהשקעות פיננסיות כבדות משקל בתחום המיזוגים והרכישות.
 
קבוצת גשר משקיעה מאמץ רב באיתור וגיוס סוכני ביטוח, המאמינים בתחום המיזוגים והרכישות כמקפצה לפעילותם ולהתפתחותם ומעוניינים לשתף פעולה אמיתית כחלק מתפיסה אסטרטגית. קבוצת גשר חרטה על דיגלה שיתוף פעולה עם סוכני ביטוח איכותיים בפריסה ארצית.
 
מכיוון שסוכן עוגן נדרש להתאים את עצמו, משרדו ועובדיו לקליטה ותפעול רכישות תיקי הביטוח, אין מדובר בתהליך טריוויאלי ואין תיק דומה לקודמו. אי לכך, סוכן עוגן מוגדר ככזה לאחר פעילות מתמשכת ומעמיקה עם קבוצת גשר. במהלכה של פעילות מתמשכת זו מתאפשרת לקבוצת גשר הכרות מעמיקה עם כל תחומי פעילותו ומאפייני אישיותו. מדדים אלו, הנבחנים לאורך זמן, הם אלה שמציבים את הסוכן הרוכש כסוכן עוגן. הודות לכך נמנעות הפתעות ו/או אי דיוקים ו/או בעיות מחוסר היכרות עם הסוכן הרוכש. דבר זה מהווה יתרון משמעותי לסוכן המוכר שיכול מצידו להתבסס על הניסיון הממושך שלנו באיתור סוכן איכותי ומתאים שעבר תהליך בדיקה קפדני. רמות ההתאמה וההיכרות הגבוהות מספקות מכפיל עוצמה לסוכן המוכר.
 
מומלץ לפיכך ליצור את ההיכרות עם קבוצת גשר כבר היום בכדי לאפשר לנו ללמוד את הפעילות ולהמליץ עליה בעתיד. 

 

מעניין?